Sayfalar

31 Aralık 2012 Pazartesi

Yağ Yağ Yağmur

Geçen gün Deniz Baran, park yatağına atlarken, çat diye bir ses geldi! Baktım, kırılmış. Ikea'ya gittik dün, alışveriş yaptık. Yatak aldık bir de mama sandalyesi. Yeni aldığımız yatağı, şimdilik Deniz kullanacak, sonra bir düzenleme yapacağız nasipse.

Dün Ikea çıkışı yağmur yağıyordu. Yağmurun altında Deniz Baran'la koştuk, çok keyifliydi. Yağ yağ yağmur, teknede hamur, ver Allah'ım ver ver, sicim gibi yağmur diye şarkı söyledik, güldük, bağırıp çağırdık. Barış Çağan da babasıyla yağmur altında koştu, gülüştüler.  İki takıma ayrılıp yarıştık arabaya kadar. Yarışı kocam ve Barış Çağan kazandı. Kalabalık aile olmak güzel şey!

Deniz Baran, yağmuru kimin yağdırdığını sordu. Allah yağdırıyor dedim. Yağmurun oluşumunu da biliyor. Bir çizgi filmden öğrenmiş. Sular buhar olup uçuyor, gökyüzünde arkadaşları ile buluşuyor, bulutlar oluşuyor, sonra bulutlar taşıyamayacak kadar çok yağmur damlası biriktirinceee, tekrar aşağı düşüyorlar. İşte bunlara yağmur damlası deniyoooorr! Bunu Deniz Baran anlattı bana! Şaşırdım. Dün akşam, yağmurlara bakarak bu kadar mısınız? Hadi geliiin diye bağırıyor ve gülüyordu!

Bugün yılın son günü. Bu akşam yağmur yağmazsa dışarı çıkmayı planlıyoruz yemek sonrası. Bakalım... 

Son olarak yeni yıl için dileklerim... Yeni yıl hepimize sağlık, sıhhat, sevgi, bolluk, bereket, mutluluk, huzur, başarı getirsin. Kimin kalbinde iyi dileği varsa, yeni yılda gerçekleşsin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder