Sayfalar

8 Eylül 2013 Pazar

Egeland Aquapark

 Başlıkta aquapark yazdığına bakmayın, adı öyle sadece! Kaydıraklı havuz desek daha doğru olur! Ben her şeyin iyi yanından bakmayı severim, bu yazımda da olabildiğince iyi yanından bakacağım bu mekana!

Geçtiğimiz aylarda bir fırsat sitesinden kahvaltı + aquapark eğlencesi adı altında 2 kişilik fırsat kuponu almıştık Egeland'den. Bir türlü fırsat bulup da gidememiştik. Denize gitmek daha cazip gelmişti açıkçası! Eveli hafta salı günü kocam buradan rezervasyon yaptırdı, demişler ki, fırsat sitesinden alınca, haftasonuna rezervasyon yapmıyoruz, çok dolu oluyoruz! Eh aldık kabul ettik! Cuma günü toplandık, onca yolu teptik, Deniz Baran acayip hevesliiii, gittik ne görelim, in cin top atıyor! Mekanda birkaç genç var, başka kimse yok! Havuz yarı dolu yarı boş... Havuzumuz arıza yaptı dediler. Aslında mekan boş olduğu için doldurmadılar diye düşündük. Biz bu kadar boş yerde nasıl eğleneceğiz ki dedik. Haftasonu buyrun gelin, arıza düzelir dediler! Deniz ağlaaar, zar zor "havuza kaka yapmışlar, o temizlensin, biz de öyle geliriz" dedik de ikna ettik oğlanı! Deniz o kadar üzülünce, babası da hadi Ürkmez'e gidelim dedi, eve uğradık, ben yarım saatte hazırlandım, çarşaf pike tencere falan ne varsa aldım, doğruca denize gittik. Geçen hafta zaten evlilik yıldönümüzü kutlamak için denize gitmiştik. Yaz bitmeden bu cumartesi gidelim artık şuraya dedik ve tekrar rezervasyon yaptırmak için aradım mekanı. Dediler ki cumartesi olmaz! Dedim ben 80 km yolu tepe tepe geldim, havuz arızalı çıktı gık demediim, haaa hatırladık buyrun gelin dediler! Bir sinirim oynadı!

Sabah kocam icra kanalıyla çocuk teslimi yaptı, geldi eve aldı bizi, Egeland'e vardık, saat 12:30'u biraz geçiyor. Dediler size kahvaltı veremeyiz, kahvaltımız 12:00'ye kadardı! Bu da fırsat sitesinde yazıyordu! (ben 1,5 ay kadar önce aldığımda yazmıyordu böyle bir şey! Elimdeki fırsat kuponunda da belirtilmiyor bu uygulama!) Yetkili çağırdık, gençten biri geldi. Ne dese beğenirsiniz? "fırsat sitelerinden çok kötü niyetli insanlarla karşılaştık. menüde 2 çeşit zeytin yazıyor, siz bir çeşit getirdiniz, alın götürün bunu diyorlar bize. biz de bu nedenle bu işe bir kural getirme gereği duyduk!" (yahu siz menüde ne yazıyorsa ona göre para alıyorsunuz, insanlar o menünün parasını baştan ödüyor, elbette ne yazarsa onu getireceksiniz! demedik tabii, işi yokuşa sürmek istemedik o aşamada) Kocam geçen hafta başımıza geleni, gık demediğimizi, havuzun arızası konusunda kimsenin bizi uyarmadığını, aramadığını söyledi. Onlar da razı(?!) oldular ve bize kahvaltımızı getirdiler. Ay sinirlerimiz ikinci kere oynadı! Lütfettiler yanii! Buuuzzz gibi kaynamış yumurta, bir çeşit peynir, birkaç çeşit reçel vs. Şunu belirteyim, iyi yanı, karnımızı doyurduk, ama dışarıda kahvaltı ettik diyebileceğimiz tatmin edici bir kahvaltı olmaktan sooonnnn derece uzaktı. Bereket ki çay yeterince vardı, bol ekmek, bol çay, yedik içtik doyduk Elhamdülillah!

Sinirimizi üzerimizden atmamız biraz zamanımızı aldı. Sonra kaydıraklı havuza daldık, kaydırakların motorları sık sık kapatılıyor, açtıklarında kayıyorsun, sonra motor soğusun diye kapatıyoruz diyorlar. Aldık kabul ettik.

Mekana bizi cumartesi kabul etmek için mırın kırın ettiler yaa, bizle birlikte 6-7 aile anca vardık. Çocuklar girdi genelde. Toplamda bizimkilerle birlikte 12 kadar çocuk vardı! Kalabalık dedikleri buymuş!

Tuvaletler temiz değildi! 2 bayan tuvaletinden biri arızalıydı, 3 musluktan 2'si çalışmıyordu!

Havuza girerken ayakların sokulacağı ilaçlı suyun olduğu leğen berbat bir şeydi, ayaklarımı sokmadım, çocuklara sokturmadım!

Büfe fiyatları pahalıydı, oradan bir küçük paket antep fıstığı, iki kayısı suyu aldık, 10 lira verdik. Yanımızda getirdiğimiz şeyleri yedik ikindi üstü, kimse ses etmedi. Sabah yaşananlardan dolayı biri gelmiş, kocamdan özür dilemiş!

Havuzun suyu temiz görünüyordu, biz çıkarken ilaçlıyorlardı. Tenha olunca fazla kirlenmiyor, bu iyi yanı!

Havuz başına şemsiye istedim, rüzgarda uçmasın dikkat edin dediler! La havleee.. Niye geldiniz demedikleri kaldı!

Mekan çocuklu aileler için yeterli, yeşilllik, etrafta piknik yapmak için çardaklar filan da var. 3 kaydırağı, 1 de çocuk havuzu var, çocuklara yeter artar bile. Güler yzlü kaliteli hizmet sunsalar, gerçekten gidilebilir. Ama işletmesinde, çalışanlarında ciddi problem var. Bizimle birlikte gelen bir aile de çok yakınıyordu. Adam sucuklu tost istemiş, kaşarlı yollamışlar, bira istemiş, çocuk yollayıp aldıralım demişler, ne istese hepsinde aksilik çıkmış, çalışanlarda duyarsızlık had safhada, su dökülen yeri paspaslatmak istemiş, uzun bir süre beklemiş... Sanki para kazanmak istemiyorlar. Müşterinin sinirini oynatmak konusunda uzmanlar! Sonradan özür dilemeleri pek bir şey ifade etmiyor benim için!

Gitmek isteyenler için giriş ücreti, kişi başı hafta içi 15, hafta sonu 20 lira. 6 yaşından küçük çocuklardan ücret almıyorlar. Fiyat makul ama hizmet sıfır!


Sonuç olarak, sabah yaşadığımız siniri üstümüzden atınca, kimseden hizmet beklemeyince, ailecek kendi kendimize güzelce eğlendik. Olumsuzlukları attık kafamızdan. Güzel bir gündü, ailem iyi ki varsınız! Sizi seviyorum.


İşte fotoğraflar :
Gökyüzü kesinlikle muhteşemdi!Bahçedeki süs havuzu pisti ama Deniz ille de çekin bizi diyince kırmadık. Kaydıraklı havuzun piknik yapılabilen bahçesi

Kaydıraklı havuz. Nam-ı diğer aquapark!

Kaydıraklı havuza giderken, Ulucak yolları


Akşamüstü havuz başından ayrılmak üzere iken.

Dönüş yolu Ulucak çıkışı

Dönüş yolu
2 yorum:

  1. gecmıs olsun, Su konuda cok haklısınız Tum sartları tamamlasak da Insan faktorunden kaybedıyoruz bız turkler ;) Cok genelleyıcı oldu bu cumle ama bahsettıgınız sorunlar cozulemeyecek seyler degıl ama ısletme sahıbının ısbılmezlıgı ıste.... Calısanlara da bır ayar cekılmelı sonucta oraya gıdenlere hızmet etmek ıcın para alıyorlar...

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Çalışanlar müşteri memnuniyetinden bihaber desem, en kapalı tabiri ile anlatmış olur muyum acaba :)) Çalışanlara aldırmadan keyfine bakacaksın, hepsi bu! Cidden işbilmez insanlarız, genellemenize katılıyorum!

      Sil