Sayfalar

10 Şubat 2014 Pazartesi

İzmir Bebek'in Doğum Günü

Geçen hafta Türkiye'de doğan ilk fil olan İzmir Bebeğin doğum günü var çıkın gelin dediler. Kocama dedim gider miyiz, dedi hafta içi beni unut, çalışmam gerek dedi. Adam haklı. Hayvanat bahçesi İzmir'in bir ucu! Bizim ev ile arası 30 km, gidiş dönüş 60 km! Belediye otobüsü ile gitsem mi, eziyet olur muyum, izdiham olur mu.. Amaan boşver bee dedim. Sonra facebookta takip ettiğim bir hatunun, çoluk çocuk İstanbul'dan çıkıp geleceğini duyduğumda gecenin bir körüydü. Arkadaşıma sordum dedim gider miyiz, o da heveslendi, gideriz dedi! Hemen kalkıştım bir poğaça yaptım. Tarifini de arkadaşımdan aldım. Bir ara onu da paylaşırım.

Ertesi sabah iki çocuk, bir ben, bir de sırt çantamızla bindik otobüse. Konak'ta iskelede buluştuk Lütfiye ve Toprak'la. Vapurla Karşıyaka'ya gittik. Gayet rahat bir yolculuktu.

Karşıyaka iskelesinin önünde otobüs durakları var. 777 hat nolu otobüsün durağına gittik. Bir sürü insan vardı, aldırmadık. Otobüs zıngazınk doldu. Allah'tan kuzulara oturacak yer bulduk, Barış ve Toprak'ı bir koltuğa, Deniz'i koltukların yanında bulunan yükseltiye oturttuk, biz de ayakta önlerinde durduk, yarım saat sonra hiçbir durakta durmadan yaptığımız belediye otobüsü yolculuğumuz sonlandı ve Sasalı Doğal Yaşam Parkı'na ulaştıık.

Bebek fil İzmir'i kapalı alanda tuttular. Dışarı salmaları epey vakit aldı. Buna rağmen yılmadık, bekledik! Anaokulu çocukları bebek fil için samanların üstüne meyve attılar! Hayvan çıkar çıkmaz meyvelere değil, bakıcılarının elindeki sütün peşinden koştu kıyamam! Hala bebek yaa, çok tatlı, 1300 kg ağırlığında 3 yaşında bir tosuncuk!

İzmir'i gördükten sonra diğer hayvanları da elimizden geldiğince dolaştık. Sonra yeniden otobüse bindik, bu sefer bize de yer bulduk, çocuklar kucağımızda, rahat rahat geldik Karşıyaka'ya.

Her şey yolunda gitti. Yorulduk ama çok güzeldi. Bir dahaki sefere daha geniş zamanda ve daha aheste bir şekilde gezmeye karar verdik.

İşte fotolarımız....

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder