Sayfalar

5 Nisan 2014 Cumartesi

Akvaryumumuz Vaaaarrrr

30.03.2014 pazar günü, yani hastalanmazdan bir gün önce, kocama dedim ki (zaten düşünüyorduk bir süredir) "aşkııımmm, çocuklara birer balık alsak yaa" tamam dedi, alışveriş yapmıştık, poşetlerimizi yukarı bıraktı geldi hemen bir koşu akvaryumcuya gittik.

Dayanıklı ve bakımı kolay diye iki oğlana birer Japon balığı aldık. Siyahlı olanı Barış'a, beyazlı olanı Deniz'e almıştık, onlar değiş tokuş yaptılar ve balıklarına isim verdiler. İsimler kendi uydurmasyonları olup, biz hiç müdahale etmedik.

Böylece beyazlı olan Çundo (Barış Çağan'ın ilk balığı)
siyahlı olan Muko (Deniz Baran'ın ilk balığı)

Akvaryumumuz 4 litre civarı küçümen bişey. Balıkları satan çocuktan biraz taş ve plastik su bitkilerinden aldık.

Balıklarımız bir iki gün boyunca mutsuzdu. Sürekli kendilerini yukarı doğru veriyor, sanki sürekli aç gibiler, yemek arıyorlar sanki.. Dedik bu işte bir terslik var. Mutsuz bu hayvanlar! Araştırdık, hava yetmiyormuş. Havalandıracak ve temizliği sağlayacak bir filtreye ihtiyaçları varmış! Böylece kocam tekrar gitti akvaryumcuya, gerekli malzemeleri alırken bir de bana balık almış. O da siyah teleskop Japon.

Artık havalandırma ve ışıkları ile balıklarımız çok mutlu! Günde iki kere yem veriyoruz ki filtre balıkları yorar, günde bir kere mama vermek yeterli gelmezmiş.

Kocam akvaryum işini çok fazla sevdiğini söylüyor. 2 metrelik dev bir akvaryum alacağını, tek tek balıkları özenle seçeceğini söylüyor. Bu iş tam kocama göre! İtiraf edeyim, birer balık alsak sözünün 2 metrelik dev akvaryum hayallerine kadar varacağını tahmin etmemiştim. Eskiden dev deniz akvaryumu hayalimiz vardı, bakalım iş oralara kadar varacak galiba yaş aldıkça!

İşte fotoğraflarımız...                                                                                                                                                                                                       

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder