Sayfalar

7 Ağustos 2014 Perşembe

Yeni Kararlar : Akupunktur!

07.08.2014

Bir süredir kendimce diyetler yapıyordum ama başarılı olamıyordum! Diyette istikrar önemli. Ben bir iki kilo verince tekrar alıyordum. Bazal metabolizma hızım da yavaş. Bu nedenle kilo vermek benim için biraz zor. Ailece kilo almaya yatkınlığımız var. Cümleten tombuluz. Çocukluğumdan beri hep balık etliydim, obez olmadım çok şükür ama hayatım boyunca kilolarımla mücadele ettim. Dün yeni bir mücadeleye başladım. Çok kararlıyım!

Barış'ı dünyaya getirdikten sonra, 4 ayını doldurunca ufak ufak ek gıdalara geçme aşamasında ben de diyet yapmaya başlamış, 3 ayda 21 kg vermiştim. Daha da verebilirdim ama birtakım rahatsızlıklarım oldu. Uzun süre yattım. Çook büyük sıkıntılar atlattım. Allah'ıma şükürler olsun ki sağlığıma kavuştum. Böyle olunca yatma sürecimde 6-7 kg kadar aldım. Bir daha da o kiloyu veremedim. Zaten tam istediğim kiloya gelememiştim, bir de üstüne aldığım bu 6-7 kg ile yine balık etli hayatımı sürdürdüm.

Geçen sene de Deniz Baran 7-8 ay süren ishal vakası atlattı. 2013 yılı haziran ayında başlayan ishal, ara ara nüksederek 2014 ocak ortalarına kadar hayatımızı sarstı. Sonrasında da hayat mücadelesi ile 2014 ağustos ayına kadar geldik!

Dün yani 06.08.2014'te zayıflamak için destek almaya karar verdim. Dr.Tayfur Yağcı'ya gittim. Kendisi hem akupunktur uyguladı hem de diyet verdi. Günaşırı 40-60 dakika kadar tempolu yürüyüş yapacağım, bu yürüyüşler sırasında ara ara da koşarsam yağ yakımı hızlanırmış. Dünden beri diyetime uyuyorum, benim hedefim 18 kilo vermek. Ama doktoruma göre 12 kg vermem yeterli olacakmış. Verdiği programa aslında beslenme düzeni denilebilirmiş. Çok sıkı bir diyet olmasa da yaptığı akupunktur uygulaması ile açlık hissetmeyecek, sinirli olmayacakmışım ve metabolizmam hızlanacak, açlığa bağlı başağrılarım olmayacakmış. Kulaklarımda belli noktalara küçük bitki tohumları yapıştırdı. Yemeklerden yarım saat kadar önce her bir noktayı 20'ye kadar sayarak uyaracakmışım.

İlk bir ay haftada bir gideceğim, sonra 15 günde bir, sonra da ayda bir. Seans ücretleri 100 lira. İlk ay pahalı olacak ama kilo vermeyi kendim başaramayınca bu destek şart oldu. İstediğim kiloya gelene kadar devam etmeyi düşünüyorum. Aynaya bakınca kendimi beğenmek istiyorum. Giydiğim yakışsın, süsleneyim azıcık istiyorum. Sağlık için de kilo vermek çok önemli ama çok şükür ki benim halihazırda kiloya bağlı sağlık sorunlarım çok şükür ki olmadığı için hedefim, güzel olmak :)

Gelişmeleri buradan paylaşacağım...
Bekleyelim görelim...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder