Sayfalar

18 Ocak 2015 Pazar

Van Çalışması

Deniz Baran'ın anaokulunda öğretmenimiz Türkiye projesi yaptı. Her çocuğa 4 şehir verdi, bu şehirlerin iklimi, en meşhur şeyi, bir ilçesi, haritadaki yerini çalışıp ailelerin de katılacağı bir sunum yapılacağını söyledi. Bunların yanında bu şehirlerden birinin maketini yapmamızı da iletti. Deniz şehirlerine çok güzel çalıştı. Van, Yalova, Yozgat ve Zonguldak, Deniz'in şehirleriydi. Eşim de Vanlı olduğu için bizim açımızdan çok hoş bir çalışma oldu. Deniz şehirlerini çok güzel anlattı, maketimiz de diğer maketlerle birlikte sergilendi. Güzel bir çalışma oldu.
Van gölü için poşet kullandık,
Muradiye şelalesi için poşet ve gazete kağıdını buruşturup kayalar yaptık ve üzerini tutkal su karışımı ile (bire bir ölçü) ıslattığımız gasete şeritleri ile kapayarak sabitledik.
İnci kefalini evalarla yaptık (gri balıklar)
Tutkal su karışımıyla havlu kağıtları ıslatıp kağıt hamuru yaparak kardanadam yaptık. Bir de çocukların kar aracını koyduk, bolca kar spreyi sıktık ve işte Bahçesarayı böyle anlattık.
Çocukların kedisi vardı, yine tutkal su karışımı ile ıslattığım gazete kağıtları ile kapladık kediyi, kuruyunca da beyaza boyadık.
Muradiye şelalesi ve van kedisini boyamak için guaj boya kullandık.

Güzel oldu :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder